GIRLS BASKETBALL
C1-1 Subdistrict Tournament
Louisville 57, Auburn 34
C1-2 Subdistrict Tournament
Omaha Concordia 61, Ashland-Greenwood 35
C1-3 Subdistrict Tournament
Lincoln Christian 62, Bishop Neumann 43
C1-4 Subdistrict Tournament
Malcolm 53, Milford 19
C1-5 Subdistrict Tournament
Columbus Scotus 39, North Bend Central 32
C1-6 Subdistrict Tournament
Fort Calhoun 56, Arlington 45
C1-7 Subdistrict Tournament
Pierce 52, Wayne 34
C1-8 Subdistrict Tournament
Ord 40, O’Neill 37
C1-9 Subdistrict Tournament
St. Paul 49, Boone Central/Newman Grove 39
C1-10 Subdistrict Tournament
Kearney Catholic 50, Minden 43
C1-11 Subdistrict Tournament
Chase County 44, Ogallala 40
C1-12 Subdistrict Tournament
Mitchell 59, Gordon/Rushville 29
C2-1 Subdistrict Tournament
Diller-Odell 47, Southern 37
C2-2 Subdistrict Tournament
Elmwood-Murdock 50, Johnson County Central 24
C2-3 Subdistrict Tournament
Oakland-Craig 60, Archbishop Bergan 55
C2-4 Subdistrict Tournament
Ponca 59, Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur 58
C2-5 Subdistrict Tournament
Crofton 58, Hartington-Newcastle 25
C2-6 Subdistrict Tournament
West Holt 53, Creighton 26
C2-7 Subdistrict Tournament
Howells/Dodge 54, Battle Creek 30
C2-8 Subdistrict Tournament
Twin River 51, Nebraska Christian 36
C2-9 Subdistrict Tournament
Hastings St. Cecilia 48, Superior 44
C2-10 Subdistrict Tournament
Ravenna 52, Wood River 37
C2-11 Subdistrict Tournament
Cambridge 35, North Platte St. Patrick’s 34
C2-12 Subdistrict Tournament
Hemingford 63, Kimball 32
D1-1 Subdistrict Tournament
Nebraska City Lourdes 33, Johnson-Brock 28
D1-2 Subdistrict Tournament
Meridian 49, Friend 46
D1-3 Subdistrict Tournament
Weeping Water 63, Cedar Bluffs 38
D1-4 Subdistrict Tournament
Guardian Angels 59, Pender 56
D1-5 Subdistrict Tournament
Randolph 48, Bloomfield 35
D1-6 Subdistrict Tournament
North Central 47, Elgin Public/Pope John 32
D1-7 Subdistrict Tournament
Fullerton 50, Osceola 40
D1-8 Subdistrict Tournament
Heartland 32, Blue Hill 28
D1-9 Subdistrict Tournament
Burwell 51, Ansley-Litchfield 31
D1-10 Subdistrict Tournament
Elm Creek 60, Alma 52
D1-11 Subdistrict Tournament
Dundy County-Stratton 55, Hitchcock County 36
D1-12 Subdistrict Tournament
Morrill 45, Maxwell 27
D2-1 Subdistrict Tournament
Falls City Sacred Heart 57, Dorchester 24
D2-2 Subdistrict Tournament
Humphrey St. Francis 66, Winside 35
D2-3 Subdistrict Tournament
Wynot 39, Wausa 27
D2-4 Subdistrict Tournament
St. Mary’s 51, Stuart 32
D2-5 Subdistrict Tournament
Spalding Academy 35, Riverside 33
D2-6 Subdistrict Tournament
Hampton 50, Lawrence-Nelson 35
D2-7 Subdistrict Tournament
Red Cloud 38, Axtell 32
D2-8 Subdistrict Tournament
Wallace 75, Wauneta-Palisade 29
D2-9 Subdistrict Tournament
Sandhills/Thedford 45, Anselmo-Merna 16
D2-10 Subdistrict Tournament
Hyannis 43, Mullen 27
D2-11 Subdistrict Tournament
Potter-Dix 61, Leyton 23
D2-12 Subdistrict Tournament
Sioux County 39, Crawford 14